Informacje dla odwiedzających

Divaspa, apartamenty nad morzem, Kołobrzeg, Informacje dla odwiedzających,

Dla miłośników wygody, doskonałej kuchni, zabiegów SPA, doskonałych terenów spacerowo rekreacyjnych i morskiej bryzy Kołobrzeg, jego baza apartamentów i hoteli to wymarzone miejsce do wypoczynku. W kilka minut od apartamentów COMFORT DIVA I STUDIO DIVA usytuowanych w Hotelu Diva Spa spacerkiem docieramy do przepięknej plaży. W odległości kilkunastu minut w ujściu rzeki znajduje się port morski z funkcjami: handlową, pasażerską, rybacką i jachtową.

Kołobrzeg to popularne miejsce uzdrowiskowe. Obok luksusowych apartamentów przy plaży w mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. Ponadto, Kołobrzeg jest regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W okresie letnim odbywają się tu liczne koncerty popularnych piosenkarzy, muzyków, kabaretów.

Ciągle rozbudowująca się baza noclegowa jest w stanie przyjąć coraz liczniejsze rzesze chętnych i głodnych morskiego luksusu. W 2008 Kołobrzeg odwiedziło około 250 000 turystów a od tego roku kołobrzeska baza noclegowa (info) znacząco się rozbudowała między innymi o takie Hotele jak czterogwiazdkowa Diva SPA w której znajdują się apartamenty COMFORT DIVA I STUDIO DIVA.

Kołobrzeg to nie tylko plaża, morze, port, parki i borowiny. Dla spragnionych wydarzeń kulturalnych i lokalnych imprez Kołobrzeg przygotowuje co roku bogatą ofertę. Do najbardziej lubianych i popularnych wydarzeń należą:

 • Międzynarodowy Bieg Zaślubin ? 15 marca, od 1986 r. ? impreza ma na celu uczczenie Rocznicy Zakończenia Walk o Kołobrzeg i Zaślubin z Morzem. Bieg na dystansie 15 km.
 • Regaty Smoczych Łodzi na rzece Parsęcie ? czerwiec
 • Pociąg specjalny Pirat prowadzony lokomotywą parową z okazji Dnia Dziecka
 • “Bursztynowe Pióro”/”Połów w Kołobrzeg” ? czerwiec ? konkurs i wieczór poetycki
 • Festiwal Szantowy “Na Fali” ? pierwszy weekend lipca
 • Regaty “Srebrny Dzwon” ? lipiec
 • Kołobrzeski Piknik Wojskowy ? lipiec
 • Sunrise Festival ? lipiec
 • Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego “Nadzieja” ? lipiec
 • Międzynarodowy Festiwal Szachowy ? sierpień
 • Międzynarodowe Spotkania z Folklorem “Interfolk” ? sierpień
 • Obchody Regionalnych Światowych Dni Turystki ? październik

Kołobrzeg to nie tylko luksusowe apartamenty nad morzem takie jak Diva SPA, sanatoria i liczne ośrodki uzdrowiskowo wypoczynkowe. Parki, nadmorski deptak, port wzbogacone zostały wspaniałym kompleksem sportowym jakim jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Łopuskiego. Największą halą sportową w mieście jest hala “Milenium” z płytą boiska o wymiarach 24×48 m i trybunami na 1307 miejsc siedzących. Hala została oddana do użytku w październiku 2000 roku. Organizowane są w niej imprezy sportowe, kulturalne, targi, wystawy i przyjęcia. Centrum sportowe posiada: małą salę zapaśniczą o wymiarach 12×12 m przygotowaną do treningów sportów walki, salę fitness o wymiarach 28×16 m przygotowaną również do zajęć tanecznych, siłownię, boisko do gry w mini piłkę nożną. Znajduje się tu także centrum rekreacji dla dzieci o powierzchni 550 m?. Przy hali Milenium mieści się Aquapark, w skład którego wchodzi: basen sportowy o wymiarach 25×12,5 m i głębokości do 1,8 m, łaźnia parowa, basen rekreacyjny i 3 zjeżdżalnie. W 2006 roku oddano halę z torami łuczniczymi o wymiarach 26×12 m, gdzie odbywają się także treningi sportów zespołowych. W kompleksie sportowym w okresie zimowym czynne jest także lodowisko o wymiarach 60×30 m. W skład kompleksu wchodzi strzelnica z 6 stanowiskami strzeleckimi.

Tak bogata oferta wypoczynkowo ? kulturalno ? sportowa stawia Kołobrzeg wśród miast liderów polskiego wybrzeża. O sukcesie organizatorów turystyki i zadowoleniu turystów nich świadczy ciągły i dynamiczny rozwój Kołobrzegu

Categories